czwartek, 13 maja 2010

Wojna o bułę

Ryby oczywiście najładniej wyglądają fotografowane spod wody, ale że nie mam do tego sprzętu, trzeba zadowolić się rybami, które i tak z wody wyłażą, żeby zjeść bułę.

Muszę przyznać, że widok dziesiątek ryb, kłębiących się w wodzie po wrzuceniu do niej kawałka bagietki, był dość nieoczekiwany. Szczególnie, że woda tu kryształowa, a praktycznie co ryba to inny gatunek, inne kolory. No i większość z tych ryb była raczej spora, zdecydowanie nie zmieściłyby się w akwarium. Dość, że wielka długa sucha francuska bagietka (z tych metrowych) podzielona na 3 części, wrzucona do wody, w której wcześniej z pozoru nie było ani jednej ryby, była zjadana w całości w jakieś 5 minut.


4 komentarze:

 1. O jeee... One prawie wyskakują z tej wody. Podbierak i na rożen :)

  OdpowiedzUsuń
 2. są takie dorodne dzięki tym wszystkim bagietkom

  OdpowiedzUsuń
 3. Jacusiu drogi i wszyscy czytelnicy, proszę o wyrozumiałość, za to co zaraz napiszę ALE z punktu widzenia ekologii karmienie ryb bułą jest bardzo złe. Im to szkodzi i zaburza ekosystem. Wyobraźcie sobie że każdy z tych milionów turystów wrzuca bagietkę. Ryby nie mają apetytu, tyją, chorują, nie wypełniają swojej roli w łańcuchu pokarmowym. Przepraszam, że zasmucam, ale każdy malutki gest może pomóc, ale też zaszkodzić. Pisze to osoba nurkująca i wspierająca ochronę mórz, zwłaszcza czerwonego. Nie gniewajcie się i pomyślcie o tym :) Zdjęcia śliczne zresztą.

  OdpowiedzUsuń
 4. Na szczęście myślę, że zanim tam pierwszy milion turystów się skończy, minie naprawdę wiele lat. Ale tak czy inaczej - jasne, koniec z bułą! :-).

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...