środa, 20 stycznia 2010

Życie w tunelu

Jak wiadomo, kompletna porażka ostatniego szczytu klimatycznego w Kopenhadze oznacza, że nie unikniemy globalnego ocieplenia i jego efekty już niedługo dotkną nas z całą siłą. Oczywiście to, że zwiększą się średnie temperatury, nie oznacza, że po prostu zrobi się gorąco. Pogoda będzie raczej bardziej chaotyczna, dotkną nas gwałtowne zmiany temperatur, silne wichury zmiatające całe budynki z powierzchni ziemi, burze zmywające wszystko do morza, tornada niszczące miasta, wszystko, co najgorsze.

Pewnie okaże się, że żyć na powierzchni się nie da i trzeba będzie zejść pod ziemię. Po prostu trzeba będzie zamieszkać w tunelu.

Dlatego warto już teraz oglądać sobie różne tunele, żeby wybrać sobie na przyszłość jakieś fajne miejsce do zamieszkania. W Warszawie nie jest z tym najlepiej, ale jak się poszuka, to coś od biedy da się znaleźć. Bo na przykład na Żeraniu jest takie miejsce. Prawda, że całkiem sympatyczne? Może trochę industrialne, ale to też całkiem fajny styl.


Druga sprawa to komunikacja. Na pewno z uwagi na te wichury i tornada trzeba będzie zrezygnować z komunikacji samolotowej i kolejowej na większe odległości -- ciągłe zniszczenia i duże ryzyko nie pozwolą już tak efektywnie z nich korzystać. Za to będzie można spokojnie rozbudowywać sieć metra. Na przykład można by wydłużyć taki oto tunel SkyTrain w Zurichu aż do Chin. Wtedy łatwiej byłoby tam dotrzeć, bez zbędnej przesiadki do samolotu.

Na pewno będzie ciekawie. I to już za jakieś 20 lat!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...