piątek, 1 stycznia 2010

Szanghaj nocą

Przejrzałem dotychczasowe wpisy i jakoś tak wcale nie wynika z nich, że Szanghaj jest nowoczesnym miastem. Na zdjęciach widać różne rzeczy, ale — może poza notką o kolei magnetycznej — wielkomiejskiego klimatu dużo nie ma. A jest on tutaj wszechobecny. Atmosferę miasta można pewnie porównać z Nowym Jorkiem, bo na pewno nie z żadnym chyba miastem europejskim (może z Londynem, ale to specyficzna metropolia). Mieszka tu 20 milionów ludzi, jest nowocześnie, tłoczno i światowo.

Na nocnych zdjęciach widać to najlepiej.

Nanjing Road — jedna z głównych ulic miasta, w iście tokijskim stylu.Pudong — dzielnica nowoczesnych wieżowców.


Jin Mao Tower — onegdaj najwyższy budynek miasta (421 m).


Widok na Pudong z 88. piętra Jin Mao Tower.


Jin Mao Tower. To miejsce jest jak żywcem wyjęte z filmu o superbohaterach — może to być wejście do tajnego kompleksu tutejszego Batmana, albo siedziby MiB.


Shanghai World Financial Centre (492 m) — aktualnie najwyższy budynek miasta i najwyższy budynek w Chinach, a trzeci na świecie.Xujiahui — dzielnica handlowa. Na zdjęciu budynek w kształcie kuli, która jest jednocześnie wielkim ekranem.


I na koniec największa atrakcja w iście chińskim stylu — świecąca złota pagoda na szczycie hotelu w Xujiahui.


Ale to wszystko to taka tylko wprawka. Dopiero teraz, posiadając porządny chiński statyw, trzeba będzie zacząć zwiedzać Szanghaj nocą na poważnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...