poniedziałek, 18 stycznia 2010

Psychodelia pod ziemią

Czasem trafia się zupełnie przypadkiem w naprawdę dziwne miejsca. Takim miejscem jest Bund Sightseeing Tunnel (coś jakby „tunel do zwiedzania”), łączący oba brzegi rzeki Huangpu, czyli kolonialny Bund z nowoczesnym Pudongiem. Przez rzekę można się przedostać na wiele sposobów — najłatwiej metrem, ale są też promy, jest jakiś most, ale jest też tunel. Jako wielki miłośnik tuneli spróbowałem się przez niego przedostać, no i cóż — muszę powiedzieć, że było dziwnie, ale warto.

Wygląda to tak.

Schodzimy pod ziemię i wsiadamy do wagonika.


Od razu wita nas psychodeliczna muzyka. Oszklony ze wszystkich stron wagon zaczyna przesuwać się coraz szybciej i szybciej i możemy oglądać spektakl świetlny rozgrywający się na ścianach tunelu.A spektakl wygląda jak doskonała ilustracja do niezłego tripu. Wielkie obracające się świetlne kręgi, migające iskierki, z początku stonowane kolory szybko przemieniają się w feerię barw.A to wszystko okraszone komentarzem. Melodyjny kobiecy głos odczytuje nazwy stref, przez które przejeżdżamy, po chińsku i angielsku. Nazwy są mniej więcej takie: „Deszcz meteorów”, „Kosmiczny wir”, „Pole magmy”, „Spadające gwiazdy”.Mamy jeszcze ogromne kolorowe ekrany wyświetlające duże różowo-czerwone prostokąty, dziwne nadmuchiwane sztucznym wiatrem figury obijające się o wagonik, pulsującą magmę.
W końcu podróż się kończy. Docieramy do celu. Po wyjściu z wagonika można jeszcze obejrzeć sobie na wielkich ekranach podwodny świat.Dziwne, prawda?

6 komentarze:

 1. Wypas. Troche mi sie skojarzylo z tym filmikiem, ktory niedawno widzialem: http://www.liveleak.com/view?i=ab0_1263532986 (o ile dobrze przepisalem URL) (jazda kolejka po Tokyo, 'zmirrorowany' obraz)

  OdpowiedzUsuń
 2. ale wypas - ja też tak chcę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. It took me three looks at this entry to realize that the last image isn't an actual aquarium.

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurcze. Jeśli na żywo było aż tak, jak mi się wydaje po tych zdjęciach, to nieźle...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...