poniedziałek, 5 października 2009

W złotym blasku

Przeglądałem sobie dziś zdjęcia zrobione moim poprzednim telefonem, czyli Sony Ericsson S500i. To bardzo wygodne i fajne urządzenie, charakteryzujące się głównie tym, że na jego ekranie rósł kwiatek, który był zupełnie inny o każdej porze roku i dnia, czasem w nocy pojawiały się też straszne oczy, a w dzień motylki, albo jeszcze co innego. Kupiłem go kiedyś skuszony reklamą, która nie miała nic wspólnego z samym urządzeniem (o czym wiedziałem), ale za to była zupełnie w moim klimacie.

No i wśród tych zdjęć znalazłem takie:Ma swój urok — przynajmniej jak na zdjęcie zrobione telefonem — prawda? Fota jest zrobiona w Golden Gate Highlands National Park w RPA. A to, co jest w niej szczególne, to ta tęczowozłota flara od słońca, która w jakiś sposób więcej mówi o niesamowitym pięknie tego miejsca, niż wszystkie inne zdjęcia, które tam zrobiłem normalniejszym sprzętem do fotografowania:Tu już nie czuć tak bardzo tego niesamowitego ciepła i spokoju, który spowijał tę dolinę na chwilę przed zmierzchem. No  i nic w tym szczególnego, po prostu niedoskonałość techniki też się może czemuś czasem przysłużyć.

4 komentarze:

 1. Man, I was all ready to have a really long comment to this one about how the cell phone pic is so much less good than the one from the real camera, but I am utterly speechless. The cell phone pic does really give a better idea of what it was like to be there, while the other one really doesn't transmit that idea. Strange, but in a good way.

  OdpowiedzUsuń
 2. a to prawda, to pierwsze jest zdecydowanie fajniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 3. No tak; to znaczy te dwa zdjęcia niekoniecznie są takie proste do porównania, bo na każdym jest inna perspektywa. Drugie jest oczywiście technicznie lepsze, to widać od razu. Zaletą (tu akurat przeważającą o fajności) tego pierwszego jest jedynie ten dziwaczny artefakt - i to jest właśnie ciekawe, bo akurat takiego promienistego słoneczka to chyba nigdy nie widziałem. Normalnie flary na obiektywach robią się zupełnie inne (ja się oczywiście zupełnie na tym nie znam). Ale cóż, tu akurat jest tak i proszę, akurat pasuje.

  OdpowiedzUsuń
 4. ale jesteś naiwny. przecież słonecznko zrobiła wróżka, która mieszka w telefonie. nie pamiętasz reklamy?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...